Niedziela, 13 czerwca 202113/06/2021

Czterolatek stracił dwa palce po wybuchu petardy (foto)

Do zdarzenia doszło w Sylwestra w woj. lubuskim. W ręce 4-letniego chłopca wybuchła petarda, w wyniku czego dziecko straciło 2 palce. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W Sylwestra policjanci z powiatu międzyrzeckiego otrzymali zgłoszenie o wybuchu fajerwerków, w wyniku którego ranny został 4-letni chłopiec. W jednym z mieszkań, w niewyjaśnionych okolicznościach, doszło do wybuchu petardy w ręku 4-letniego chłopca. Niestety w wyniku zdarzenia dziecko straciło dwa palce. Maluch został przetransportowany do szpitala.

Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Mundurowi wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

– Używanie petard i fajerwerków może stwarzać sytuacje, w których dochodzi do bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Przypominamy, aby zachować wszelkie środki ostrożności i pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas przed nieszczęśliwymi wypadkami – apelują policjanci.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone