Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Dwie osoby wypadły z łodzi (zdjęcia)

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Nowy Rok rozpoczęła akcją ratowniczą. Miała ona miejsce na wysokości Kuźnicy na Półwyspie Helskim od strony Morza Bałtyckiego. Dwie osoby wypadły z łodzi ok. pół kilometra od brzegu.

Wczoraj o godz. 13.48 ratownicy morscy otrzymali informację o dwóch osobach – mężczyźnie i kobiecie, które znajdowały się na 3 metrowej łodzi zmierzającej w głąb Morza Bałtyckiego. Ze zgłoszenia wynikało, że łódka wywróciła się w odległości ok. 500 m od brzegu, a parze udało się wejść na nią z powrotem.

W trakcie nieszczęśliwej sytuacji poszkodowani stracili jedyne wiosła jakie posiadali. Przemoknięci i zmarznięci wezwali pomoc przy użyciu telefonu komórkowego kobiety. Na miejsce zadysponowano Brzegową Stację Ratowniczą z Władysławowa oraz statek ratowniczy Bryza.

Ratownicy morscy po dotarciu na miejsce podebrali poszkodowanych na pokład i czym prędzej wrócili z nimi do władysławowskiego portu. Na nabrzeża zostały wezwane dwa zespoły ratownictwa medycznego, które udzieliły niezbędnej pomocy parze. W trakcie badań okazało się, że oboje poszkodowani są w głębokiej hipotermii – temp. mężczyzny wynosiła 34°C. Oboje zostali zabrani przez ZRM celem dalszej hospitalizacji.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

(fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa)

Komentarze wyłączone