Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Peugeot wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Nie żyje 17-latka, cztery osoby ciężko ranne (zdjęcia)

Jedna osoba nie żyje, a cztery zostały poważnie ranne po wypadku, do którego doszło w sobotę późnym wieczorem w miejscowości Sulmów w woj. łódzkim. Auto osobowe wypadło z drogi i uderzyło w drzewo.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 22:30 w miejscowości Sulmów w gm. Goszczanów w powiecie sieradzkim.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 18-latek kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 307, na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, po czym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo – przekazała asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Autem oprócz kierowcy podróżowało 4 pasażerów – dwie 17 latki i dwóch mężczyzn w wieku 17 i 21 lat. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, żeby wykonać dostęp do poszkodowanych. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarła 17-letnia mieszkanka gminy Goszczanów. Pozostałe cztery osoby zostały poważnie ranne i trafiły do szpitali w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Sieradzu i Łodzi.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

18-letniemu kierującemu prawo jazdy zostało wydane na początku grudnia 2020. Od mężczyzny pobrano krew do badań pod kątem zawartości w organizmie alkoholu lub środków odurzających.

(fot. Gmina Koźminek/Straż Koźminek)

Komentarze wyłączone