Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Brutalny napad na 74-latkę. Sprawca uderzył ofiarę w głowę, a następnie dusił przedłużaczem (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który napadł na 74-letnią kobietę. Napastnik uderzył swoją ofiarę w głowę, a następnie dusił przewodem chcąc wymusić wydanie pieniędzy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

31 grudnia 2020 roku, skierniewicka policja została powiadomiona o zdarzeniu, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Marianów. Nad ranem do domu wszedł nieznany mężczyzna, najprawdopodobniej po to, aby go okraść. Został jednak nakryty przez 74-letnią kobietę, która znajdowała się w środku.

Napastnik uderzył 74-latkę w głowę, a następnie zaczął dusić przedłużaczem żądając wydania pieniędzy.

Przestraszona kobieta przekazała napastnikowi 400 złotych. W wyniku poniesionych obrażeń seniorka straciła przytomność, a dopiero po jej odzyskaniu o zajściu powiadomiła najbliższych. Pokrzywdzona trafiła do szpitala.

Skierniewiccy policjanci wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą rozboju. 24-letni mężczyzna z terenu powiatu żyrardowskiego został zatrzymany 31 grudnia 2020 roku, gdy wychodził z domu na imprezę sylwestrową. Trafił do skierniewickiej jednostki.

2 stycznia br. podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej ukradł synowi pokrzywdzonej klucz od domu i to właśnie za pomocą niego wszedł do środka rankiem 31 grudnia 2020 roku. 3 stycznia 2020 roku sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone