Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Trzech nastolatków zdewastowało nagrobki na cmentarzu. „Wyłamali płyty pionowe, wyrwali drewniane krzyże oraz ławkę”

Trzech nastolatków odpowie przed sądem za zdewastowanie 16 nagrobków na cmentarzu komunalnym w Rzepinie w woj. lubuskim. Wandale uszkodzili również szlaban znajdujący się na terenie Zespołu Szkół w tej samej miejscowości.

Zgłoszenie o dewastacji grobów, na cmentarzu komunalnym w Rzepinie policjanci otrzymali w sobotę (2 stycznia) w godzinach porannych. Mundurowi niezwłocznie pojechali na teren nekropolii, gdzie ustalili, że doszło do zniszczenia 16 nagrobków.

– Wandale wyłamali płyty pionowe, wyrwali drewniane krzyże oraz ławkę – przekazała podkomisarz Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali osoby odpowiedzialne za dewastację nagrobków. Sprawcami chuligańskiego czynu byli trzej nieletni chłopcy – dwóch 15-latków z województwa zachodniopomorskiego oraz jeden w wieku 16 lat – mieszkaniec gminy Rzepin.

Jak się okazało wandale uszkodzili również szlaban znajdujący się na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie. Nieletnim w obecności rodziców przedstawiono zarzuty, do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Jeden komentarz

  1. po mnie to spływa ;)

    a rodzice tych szczyli powinni pokryć wyrządzone szkody na cmentarzu