Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Ukradł dzwon z wieży kościelnej i sprzedał na złomie (zdjęcia)

Do kradzieży kilkudziesięciokilogramowego dzwonu z wieży kościelnej doszło 23 grudnia 2020 w Białej pod Tarnowem. Złodziej wspiął się na wieżę po rusztowaniu i zdemontował dzwon, który następnie sprzedał na złomie.

24 grudnia ksiądz z parafii w Białej zgłosił tarnowskiej policji kradzież dzwonu z wieży kościelnej. Proboszcz poinformował, że obecnie trwa remont dzwonnicy i ustawione są tam rusztowania. Ktoś zapewne wspiął się na wieżę i zabrał kilkudziesięciokilogramowy dzwon o wartości około 4 tys. złotych.

Jeszcze przed końcem roku, policjanci kryminalni ustalili złodzieja. Jak się okazało, dzwon został zdemontowany przez sprawcę z wieży kościelnej i sprzedany do punktu skupu złomu.

W skupie 43-letni mieszkaniec powiatu uzyskał za niego 150 złotych. Dzwon wykonany z brązu wrócił do parafian, a mężczyzna, który przyznał się do przestępstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia, usłyszał zarzut kradzieży. Sprawę prowadzi komisariat w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Tarnowska, źródło Policja Tarnowska)
 

Komentarze wyłączone