Sobota, 27 lutego 202127/02/2021

300 gości w hotelu we Władysławowie. Właściciel twierdził, że to turniej szachowy (zdjęcia)

Policjanci z Pucka w woj. pomorskim wraz z pracownikami Sanepidu zastali w jednym z hoteli we Władysławowie 300 gości. Jak tłumaczył właściciel obiektu, w hotelu rozgrywany był turniej szachowy.

W piątek 8 stycznia policjanci wraz z inspektorem sanitarnym przeprowadzali kontrole obiektów świadczących usługi noclegowe w powiecie puckim, sprawdzając czy hotelarze stosują się do przepisów wynikających z obostrzeń związanych z trwającym stanem epidemii.

W trakcie wzmożonych działań prewencyjnych w jednym z hoteli na terenie gminy Władysławowo kontrola wykazały obecność 300 gości.

Jak przekazała RMF24 podkomisarz Monika Bradtke z Komendy Powiatowej Policji w Pucku – właściciel tłumaczył, że w hotelu odbywa się turniej szachowy. Na miejscu mundurowi rzeczywiście zastali osoby grające w szachy – dodaje policjantka.

Stróże prawa zabezpieczyli dokumentację ewidencyjną obiektu. Wkrótce ma zostać przeprowadzone postępowanie sprawdzające czy nie doszło do naruszenia obowiązujących przepisów. W tej samej sprawie inspektorzy Sanepidu przeprowadzą odrębne postępowanie administracyjne.

Jak przekazała rmf24.pl podkomisarz Monika Bradtke z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, prokurator po zapoznaniu się z materiałami nie widział powodów do wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

Według rządowego rozporządzenia hotele i inne obiekty noclegowe do 17 stycznia br. mogą świadczyć usługi tylko w ściśle określonych przypadkach. Policyjna akcja potrwa do końca ferii zimowych.

(fot. KPP Puck, źródło KPP Puck)

Komentarze wyłączone