Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

Preparat na potencję wycofany z obrotu. „Może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów” (zdjęcia)

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w środę o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu na potencję pod nazwą. „Total Men” suplement diety. W badanej próbce stwierdzono obecność syldenafilu, którego spożycie wiąże się z ryzykiem dla zdrowia. Ponadto produkt został najprawdopodobniej nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce.

W próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność syldenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt – „Total Men” suplement diety 5 tabletek, wyprodukowano dla – Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU, z datą minimalną trwałości 2022-03.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Władze Wielkiej Brytanii poinformowały, że firma Gertix International nie jest zarejestrowana przez MHRA (Medicines and Healthcare Regulatory Authority – Urząd Regulacji Leków i Opieki Zdrowotnej), a podany na opakowaniu produktu adres nie istnieje. W związku z powyższym zachodzi podejrzenie, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i jest niezgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi działania w celu identyfikacji wszystkich podmiotów wprowadzających do obrotu kwestionowany produkt i wycofania go ze sprzedaży.

Zalecenia dla konsumentów:

– W związku z podejrzeniem, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów nie należy spożywać żadnej partii tego produktu – informuje GIS.

(fot. info112.pl, GIS)

Komentarze wyłączone