Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Śmiertelny wypadek podczas wyprzedzania, zginęła jedna osoba. Jest areszt dla kierowcy BMW (foto, wideo)

Jest areszt dla 37-letniego kierowcy BMW, który podczas wyprzedzania kilku pojazdów, zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym nissanem, którym podróżowało małżeństwo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 69-letni kierowca nissana, a jego żona walczy o życie w szpitalu.

Do zdarzenia doszło 12 stycznia kilka minut przed godz. 15.00, na drodze wojewódzkiej nr 631 z Zielonki do Nieporętu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna kierujący BMW, podczas wykonywania manewru wyprzedzania wielu pojazdów, zderzył się z jadącym z naprzeciwka nissanem.

Po zderzeniu oba pojazdy wpadły do przydrożnego rowu. W celu wydobycia z nissana poszkodowanych osób, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł kierujący nissanem 69-latek, jego żona w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Badanie kierowcy BMW nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Decyzją prokuratora została od niego pobrana krew do badań. 37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Wołomin, KPP Wołomin)

Jeden komentarz

  1. Jakiś beżowy ten drajwer. Czy aby legalnie przebywał w NASZYM kraju?