Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Wtargnął do domu znajomej i zagroził zgwałceniem jej i jej matki. Przyłożył kobiecie śrubokręt do szyi

Policjanci zatrzymali 55-latka, który wdarł się do domu swojej znajomej, zagroził zgwałceniem jej i jej matki, a także usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego przykładając do szyi śrubokręt. Za popełnione przestępstwa 55-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu w woj. mazowieckim otrzymali zgłoszenie o bezprawnym wtargnięciu mężczyzny do domu jednej z mieszkanek gminy Tłuszcz. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol prewencji, który zastał zgłaszająca, jej córkę oraz trzech mężczyzn. Jak się okazało jednym z nich był brat poszkodowanej kobiety i jej sąsiad. Trzeci to osoba ujęta przez mundurowych, która kilka minut wcześniej wdarła się do domu kobiet.

Jak ustalili policjanci 55-latek przyszedł do miejsca zamieszkania swojej znajomej. Gdy ta nie chciała go wpuścić do środka, mężczyzna uderzył ją w twarz, po czym wszedł do środka. Agresor zagroził kobiecie gwałtem, oświadczył również, że jak będzie stawiała opór to zgwałci jej matkę, która również przebywała w domu. Mężczyzna siłą wepchnął starszą z kobiet do łazienki, po czym próbował doprowadzić swoją znajomą do obcowania płciowego. Starszej z kobiet udało się uwolnić, wezwała pomoc i powiadomiła o wszystkim policjantów.

Gdy brat kobiety, którą zaatakował 55-latek wraz z sąsiadem usiłowali jej pomóc, napastnik przystawił poszkodowanej śrubokręt do szyi i zagroził jej pozbawieniem życia. Mężczyznom udało się obezwładnić napastnika, który szybko został przekazany w ręce interweniujących policjantów.

55-latek trafił do policyjnej celi. Badanie wykazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 7 zarzutów popełnienia przestępstw m.in. groźby zgwałcenia i pozbawienia życia, pozbawienia wolności, zakłócenia miru domowego i naruszenia nietykalności cielesnej. Na wniosek prokuratury w Wołominie i policjantów Sąd Rejonowy w Wołominie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 55-latka najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło KPP Wołomin)

Komentarze wyłączone