Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Kucyk biegał wzdłuż drogi krajowej. Do akcji ruszyli dzielnicowi (zdjęcia)

Dzielnicowi z Gorzyc pomogli kucykowi, który dzień wcześniej uciekł z posesji swojego nowego właściciela. Przestraszone zwierzę biegało w pobliżu drogi krajowej nr 77 w Trześni. Mundurowi złapali kucyka i przekazali właścicielowi.

Wczoraj przed południem dzielnicowi otrzymali informację, że w Trześni (gm. Gorzyce), w pobliżu drogi krajowej nr 77 relacji Sandomierz-Gorzyce, biega kucyk. Zwierzę było zdezorientowane i mocno wystraszone.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, aby złapać kuca. Nie chcieli dopuścić do tego, aby zwierzę wtargnęło na ruchliwą drogę. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby ostrzec innych kierowców przed nietypową sytuacją. W pobliskim lesie złapali kucyka.

Jak się okazało dzień wcześniej dyżurny z Tarnobrzega otrzymał zgłoszenie, że z terenu prywatnej posesji uciekł kucyk. 62-letni mężczyzna, kilka godzin wcześniej, kupił zwierzę dla swoich wnuków. Właściciel i rodzina szukali kucyka na własną rękę, kiedy ich działania okazały się bezskuteczne, o pomoc zwrócili się do policjantów.

Właściciel kuca podziękował za pomoc i we własnym zakresie przewiózł zwierzę do swojego gospodarstwa.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone