Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Narciarz ciągnięty przez quada. Policja szuka osób widocznych na nagraniu (wideo)

Policjanci z Poznania w woj. wielkopolskim poszukują narciarza i kierowcy quada, którzy urządzili sobie „kulig” ulicami miasta, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na ul. Hlonda w Poznaniu. Na nagraniu opublikowanym w sieci przez poznańskiego samorządowca Marka Baumgarta widać jak ulicą, która ma trzy pasy ruchu w każdą stronę, kierujący quadem ciągnie za sobą narciarza.

– W centrum Poznania, między jadącymi samochodami, narciarz podczepiony do quada rozkoszował się urokami zimy – skomentował Baumgart.

Sprawą zajęli się już policjanci. Mundurowi nie otrzymali co prawda żadnego zgłoszenia w dotyczącego tego zajścia, ale widzieli już wideo i ustalają kim są osoby widoczne na nagraniu.

– Szukam adekwatnego słowa, żeby odpowiednio nazwać tych dwóch gentelmanów” – napisał na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Jak podkreślają policjanci, mężczyźni swoim zachowaniem stworzyli niebezpieczeństwo w ruchu lądowym i popełnili kilka wykroczeń.

(fot. wideo Marek Baumgart)

Komentarze wyłączone