Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Samochód dostawczy uderzył w ciężarówkę stojącą na pasie awaryjnym (zdjęcia)

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze S5 pod Rawiczem. Samochód dostawczy uderzył w pojazd ciężarowym stojący na pasie awaryjnym.

W czwartek ok. godz. 8 rano służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dostawczego volkswagena z ciężarówką, na 89. km drogi ekspresowej S5, pomiędzy węzłami Bojanowo – Rawicz.

Jak wynika, ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem dostawczym, marki Volkswagen, jadąc w kierunku Wrocławia uderzył w naczepę stojącego na pasie awaryjnym ciągnika siodłowego marki Daf, którego kierowca zatrzymał się z powodu uszkodzenia jednego z kół. Do uderzenia w naczepę doszło w  momencie, gdy mężczyzna próbował oznakować miejsce postoju przy pomocy trójkąta ostrzegawczego.

– Samochód [red. dostawczy] miał tak poważne uszkodzenia, że trudno było ustalić jego markę – przekazał mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Kierujący volkswagenem, mieszkaniec powiatu leszczyńskiego może mówić o dużym szczęściu, gdyż wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

Na czas działań służb, w rejonie wypadku ruch odbywał się jednym pasem.

(fot. KP PSP w Rawiczu)

Komentarze wyłączone