Sobota, 23 września 202323/09/2023

Tragiczny wypadek z udziałem busa, którym podróżowała drużyna koszykarek. Dwa pojazdy stanęły w ogniu, jedna osoba nie żyje (zdjęcia, wideo)

Na obwodnicy Opola doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w wyniku którego zginęła jedna osoba. Samochód osobowy zderzył się czołowo z busem, którym wracała z wygranego meczu drużyna koszykarek. Oba pojazdy spłonęły.

W czwartek, 18 lutego ok. godziny 21:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Opola. Jak wynika ze wstępnych informacji, samochód osobowy podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z busem, którym wracała z meczu ligowego w Wodzisławiu Śląskim drużyna kadetek U-15 KSK Stali Brzeg.

Busem podróżowało 12 osób, w tym dziesięcioro dzieci. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadków, pasażerowie busa zdążyli opuścić pojazd zanim ten także stanął w ogniu. W wyniku wypadku 7 osób zostało przewiezionych do szpitala. Niestety, kierujący samochodem osobowym zginął na miejscu.

Klub KSK STAL BRZEG wydał w sprawie wypadku oświadczenie:

Dziewczyny są już bezpieczne. Nasza drużyna kadetek w drodze powrotnej z wygranego meczu w Wodzisławiu Śląskim miała wypadek. Do zdarzenia doszło na obwodnicy opola, gdzie jadący z naprzeciwka samochód osobowy, który w tym czasie wyprzedzał, zderzył się czołowo z naszym busem (kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu) – przekazał klub.

– Obecnie nasze kadetki są bezpieczne. część, w tym trener i kierowca naszego busa jest na obserwacji w szpitalu, część pojechała już do domu. na miejscu jest prezes naszego klubu, także rodzice. Spłonęły stroje meczowe i osobiste rzeczy dziewczyn w tym telefony. Uspokajamy i więcej informacji będziemy podawać na bieżąco – dodaje KSK STAL BRZEG.  

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności wypadku.

(fot. wideo osp.pl, Policja Opolska)

Komentarze wyłączone