Środa, 03 marca 202103/03/2021

O krok od tragedii na przejściu dla pieszych. ZOBACZ WIDEO

O dużym szczęści może mówić dwójka dzieci, która przechodząc przez oznakowane przejście o mały włos nie została potrącona przez pojazd dostawczy. Wideo ze zdarzenia trafiło do sieci.

Na nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube widać jak dwoje dzieci przechodzi przez przejście dla pieszych, w momencie gdy na jednym z pasów utworzył się korek. Kamera auta stojącego tuż przed pasami zarejestrowała, jak dzieci będąc w połowie przejścia wychodzą zza samochodu, w chwili gdy z przeciwnego kierunku nadjeżdża dostawczy mercedes.

– Widać jak dzieci odwróciły się w moim kierunku, bo zauważyłem szybko nadjeżdżający samochód i zacząłem trąbić i być może to ich na chwilę wstrzymało w ruchu i udało im się przeżyć – opisuje autor nagrania.

Kierowca mercedesa, w ostatniej chwili zauważył pieszych i skorygował nieco tor jazdy, unikając potrącenia.

(fot. Polskie Drogi/ YT)

3 komentarze

  1. Kierowca Mercedesa bezmózgowiec. A dzieci? rodzice nie nauczyli, ze nie patrzy się tylko w jedną stronę? Jeszcze na dodatek z za samochodu.

    • a dzieci? też bezmózgie. szkołę skończyłem sto lat temu, ale nauka “spójrz w lewo, potem w prawo, jeszcze raz w lewo i w połowie drogi jeszcze raz w prawo” powtarzała się kilkakrotnie – czy to na lekcji środowiska, czy techniki, czy też z akcji gdzie policjanci odwiedzali szkołę i przeprowadzali ‘lekcję’ bezpieczeństwa.
      natomiast te dzieci, olaboga oboje, patrzą w przeciwnym kierunku…

  2. Kierowca tego dostawczego to zwykły bandyta gnał jak idiota przez teren zabudowany to nawet nie zastosował się do podstawowych zasad ! Dojeżdżając do przejścia dla pieszych zwolnij, zachowaj szczególna ostrożność wyrazie czego zatrzymaj się !