Wtorek, 27 września 202227/09/2022

Ksiądz brutalnie podbity przed kościołem. Policja zatrzymała podejrzanego o usiłowanie zabójstwa (foto)

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał zatrzymany przez policję 47-latek, podejrzany o napaść na ks. prałata, kustosza Sanktuarium w Paradyżu w woj. łódzkim. Kapłan w ciężkim stanie trafił do szpitala.

We wtorek, 2 marca około godz. 19.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 69-letniego księdza, wieloletniego proboszcza paradyskiej plebanii. Kapłan doznał poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy i w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Łodzi.

Opoczyńscy policjanci na miejscu zdarzenia pracowali do późnych godzin nocnych, zabezpieczając ślady zdarzenia, ustalając świadków i sprawdzając ewentualny monitoring. Na miejsce został zadysponowany również pies tropiący. 

Kilkanaście godzin od zgłoszenia mundurowi wytypowali i zatrzymali 47-latka, który mógł mieć związek z brutalnym pobiciem księdza.

Mężczyzna został przesłuchany. W rozmowie ze śledczymi, 47-letni mieszkaniec gminy Paradyż, przyznał się do napaści. Jak ustalili policjanci mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy.

47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Diecezja Radomska KMP Opoczno, źródło KMP Opoczno)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone