Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

Tragedia w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje dwóch górników

Dwaj górnicy w wieku 33 i 50 lat zginęli w wypadku, do którego doszło w czwartek po południu w kopalni Mysłowice-Wesoła. Mężczyźni zostali przysypani skałami stropowymi. Okoliczności tragedii są ustalane pod nadzorem prokuratora,

Wczoraj około godz. 16 na poziomie 665 metrów pod ziemią doszło do zawału skał stropowych. W chwili zdarzenia, w rejonie znajdowało się czterech pracowników. Dwaj górnicy wydostali się z zagrożonej strefy o własnych siłach i trafili do szpitala, pozostali dwaj zostali przysypani skałami.

Do akcji ratunkowej zadysponowano zastępy ratowników górniczych z kopalni oraz ze stacji ratownictwa górniczego: centralnej w Bytomiu i okręgowej w Jaworznie.

Po około dwóch godzinach udało się wydostać poszkodowanych. Niestety, lekarz stwierdzi zgon obu mężczyzn. Ofiary to doświadczeni górnicy w wieku 50 i 33 lat, z długim stażem pracy.

Kondolencje rodzinom zmarłych złożył, obecny podczas akcji w kopalni, prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

– Myślami jesteśmy z rodzinami i bliskimi ofiar. Pragnę oddać hołd górnikom – ich ciężkiej pracy i poświęceniu – a także wyrazić uznanie dla ekip ratowniczych – napisał Dariusz Wójtowicz.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego. Sprawę zbada także prokuratura.

(fot. PGG)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone