Piątek, 07 maja 202107/05/2021

Tragiczny pożar garażu. Nie żyje jedna osoba, dwie są ranne (zdjęcia, wideo)

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ciężko ranne w pożarze garażu w Opolu. Okoliczności zdarzenia są ustalane przez policjantów pod nadzorem prokuratora.

W niedzielę 7 marca tuż po godzinie 20 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze garażu przy ulicy Kępskiej w Opolu. Po przybyciu na miejsce, potwierdzono pożar jednego z garaży o konstrukcji murowanej przy ulicy Luboszyckiej w Opolu.

– Przed obiektem znajdowała się osoba poszkodowana, przytomna, której udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W trakcie działań strażacy odnaleźli poszkodowaną osobę bez oznak życia – lekarz stwierdził zgon – przekazał mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu.

W trakcie akcji gaśniczej wewnątrz garażu odnaleziono kolejną osobę poszkodowaną, którą po ewakuacji z obiektu przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Strażakom szybko udało się opanować pożar i ogień nie przedostał się na sąsiednie garaże. W działaniach uczestniczyły cztery zastępy PSP i OSP.

Na miejscu pracował zespół dochodzeniowo-śledczy. Funkcjonariusze prowadzą swoje działania pod nadzorem prokuratury.

(fot. PSP w Opolu)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone