Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

9-latek kierował samochodem. W aucie jechał jego 7-letni brat i matka chłopców

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego styl jazdy wskazywał, że osoba nim kierująca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu auta, okazało się, że kierowca… ma 9 lat. W pojeździe znajdował się również jego 6-letni brat oraz matka chłopców.

Do skrajnie niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę 20 marca na terenie miejscowości Góra. Policjanci otrzymali informację od funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej przemieszczających się ulicami miasta, że zauważyli przed sobą samochód osobowy, lecz nie byli w stanie dostrzec jego kierowcy.

Pojazd poruszał się dość nietypowo, kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, przekraczał oś jezdni, poruszał się tzw. zygzakiem. Samochód stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci przypuszczali, że kierujący może być nietrzeźwy.

Szybko okazało się jednak, dlaczego kierowcy nie było widać, a samochód tak dziwnie zachowywał się na jezdni. Za kierownicą siedział 9-letni chłopiec, a jego pasażerami byli jego 7-letni brat oraz 49-letnia matka chłopców. Ponadto pojazd nie spełniał warunków technicznych dlatego, policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny.

Udostępnienie pojazdu 9-latkowi, który nie posiada do tego uprawnień ani zdolności psychicznej oraz fizycznej do prowadzenia pojazdów na drodze publicznej jest wykroczeniem. Wobec kobiety za popełniony czyn został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Głogowie.

(fot. Policja, źródło Policja Dolnośląska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Karyna dała Sebiksowi poprowadzić…. Pretensje do największej kurwy z Polski – Beaty Szydło – za takich Sebixów i Karyny.