Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Złodziej próbował ukraść auto na myjni samochodowej. ZOBACZ WIDEO

38-latek wykorzystał moment, kiedy jeden z klientów myjni samochodowej mył swoje auto, a następnie wsiadł za kierownicę skody i próbował odjechać. Spłoszony zdecydowaną reakcją kierowcy 38-latek uciekł, jednak po chwili był już w rękach wschowskich policjantów.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na jednej z myjni samochodowych we Wschowie w woj. lubuskim. Właściciel osobowej skody postanowił ją umyć. Całej sytuacji przyglądał się spacerujący w pobliżu 38-latek. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna przebywał tam od dłuższego czasu.

W pewnym momencie 38-latek zainteresował się niebieską skodą, która wjechała na jedno ze stanowisk myjni samochodowej. Mężczyzna podszedł do auta od strony kierowcy w momencie, kiedy właściciel mył auto po przeciwnej stronie. Złapał za klamkę i wsiadł za kierownicę. Wykorzystując znajdujące się w stacyjce kluczyki próbował opuścić myjnię.

Czujny właściciel szybko zareagował i wskoczył na miejsce pasażera. Mężczyźni zaczęli się szarpać. Samochód odjechał i zatrzymał się kilka metrów dalej z uwagi na to, że właścicielowi udało się odebrać kluczyki.

Spłoszony 38-latek uciekł z myjni. Właściciel zachowując zimną krew postanowił zaalarmować policję. Podany szczegółowo rysopis pozwolił na błyskawiczne działanie wschowskiego dyżurnego i będących w służbie policjantów. Po chwili 38-latek był już w rękach mundurowych.

Mieszkaniec Wschowy trafił do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej we Wschowie i podjął decyzję o tym, że najbliższe trzy miesiące 38-latek spędzi w areszcie.

(fot. KPP we Wschowie, źródło KPP we Wschowie)

Komentarze wyłączone