Sobota, 03 czerwca 202303/06/2023

Pod 4-latkiem załamał się lód, dziecko było reanimowane. Chłopcem opiekował się nietrzeźwy ojciec (zdjęcia, wideo)

Na jednej z posesji w gminie Biskupiec pod Olsztynem 4-letni chłopiec wpadł do wody, po tym jak załamał się pod nim lód. Dziecko zostało wyciągnięte przez ojca, a następnie reanimowane i przetransportowane do szpitala śmigłowcem LPR. Jak się okazało ojciec 4-latka był nietrzeźwy.

W sobotę 27 marca policjanci otrzymali zgłoszenie, że na stawie na jednej z posesji pod 4-latkiem załamał się lód. Natychmiast na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe. Z relacji ojca dziecka wynikało, że w trakcie spaceru weszli na pomost. W pewnym momencie na lód wpadła zabawka, a 4-latek skoczył z pomostu, następnie pod dzieckiem załamał się lód.

38-latek wyciągnął syna z wody i przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dziecku przywrócono podstawowe funkcje życiowe i odzyskało przytomność. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, straż pożarna i załoga pogotowia ratunkowego. 4-latek ostatecznie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 38-latek, który sprawował opiekę nad synem był nietrzeźwy. W jego organizmie krążyło 0,5 promila alkoholu. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Jeżeli okaże się, że opiekun swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, to może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot, wideo. KMP Olsztyn, źródło KMP Olsztyn)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone