Sobota, 03 czerwca 202303/06/2023

Kierowca autobusu zasłabł w trakcie jazdy i uderzył w zaparkowane pojazdy. Okazało się, że jest zakażony koronawirusem (zdjęcia)

Kierujący autobusem miejskim, w wyniku zasłabnięcia zjechał z drogi i wjechał w zaparkowane pojazdy, całkowicie miażdżąc jedno z aut. Szybki test potwierdził u 51-letniego kierowcy zakażenie koronawirusem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godziny 22.50 na skrzyżowaniu ul. Rataja i ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze.

Jak ustalili funkcjonariusze, 51-letni kierujący autobusem komunikacji miejskiej wjeżdżając na rondo zasłabł w trakcie jazdy, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wjechał w zaparkowane pojazdy, z których jeden został całkowicie zniszczony.

– Na monitoringu z wewnątrz autobusu widać jak kierowca zaczyna źle się czuć, uchyla okno, dostaje drgawek. Następnie traci przytomność, przejeżdża przez rondo i miażdży auto. Po zdarzeniu był w szoku. Wykonany później szybki test potwierdził u niego koronawirusa – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik MZK.

W autobusie w chwili zdarzenia jechało 6 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do szpitala trafił kierujący autobusem.

(fot. PSP Jelenia Góra, KMP Jelenia Góra, źródło KMP Jelenia Góra)

Komentarze wyłączone