Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024

Policjanci ugasili płonącego mężczyznę (foto)

Policjantów gołdapskiej prewencji w trakcie służby spotkał szokujący widok. W pewnej odległości od nich jakiś człowiek płonął jak żywa pochodnia.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek (1.04.2021) w centrum Gołdapi około godz. 17:00. Patrolujący okolicę policjanci – sierżant sztabowy Karol Chmielewski oraz sierżant sztabowy Adam Sztejter – zauważyli coś, co zmroziłoby niejedną osobę.

W pewnej odległości od nich jak żywa pochodnia płonął mężczyzna. Policjanci nie zwlekając ruszyli mu z pomocą. Używając gaśnicy oraz koców, wsparci przez innego mężczyznę – świadka tej sytuacji – ugasili płonącego, a następnie udzielili mu pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia.

Mężczyzna, który najprawdopodobniej próbował dokonać samospalenia, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zabezpieczyli kanister wypełniony w części łatwopalną cieczą.

Okoliczności tego zdarzenia oraz motywy działania mężczyzny są przedmiotem prowadzonego postępowania. Policjanci ustalili, że mężczyzna to 28-letni mieszkaniec Gołdapi.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone