Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Miała ponad 4 promile, jechała nie tym pasem, co trzeba (foto)

Kierując volkswagenem miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana po tym, jak jechała przeciwległym pasem ruchu wprost na inny pojazd.

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą wczoraj przed godziną 17 otrzymali sygnał o prawdopodobnie nietrzeźwej kierującej. Kobieta miała zostać zatrzymana przez dwóch mężczyzn po tym, jak  jechała nie tym pasem ruchu co powinna. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci od razu wyczuli od kobiety w vw golfie alkohol.

Kobieta miała problemy z utrzymaniem równowagi i rozmową z funkcjonariuszami. Policjanci wiedzieli, że wynik na alkomacie będzie pozytywny. Jednak nie spodziewali się, że urządzenie wskaże ponad 4 promile.

Mężczyźni, którzy zgłaszali tą sytuację, przekazali policjantom, że 41-latka za kierownicą vw golfa poruszała się przeciwległym pasem ruchu jadąc na wprost nich. Zorientowali się, że może być nietrzeźwa i postanowili natychmiast zareagować. Zastawili kobiecie drogę, wymusili zatrzymanie się i wyłączenie silnika. Kiedy kobieta wysiadła z auta, mężczyźni do czasu przyjazdu policjantów pilnowali, by się nie oddaliła.

41-letnią mieszkankę Kostrzyna nad Odrą czekają kłopoty. Na miejscu policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Usłyszy także zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wkrótce kobieta stanie przed sądem.

(fot. Policja Gorzów Wielkopolski, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone