Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierująca citroenem zginęła na miejscu (zdjęcia)

Wczoraj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rożnowie pociąg osobowy relacji Poznań Główny – Piła Główna zderzył się z samochodem osobowym. Jedna osoba zginęła na miejscu.

Do wypadku doszło w niedzielę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Cmentarnej w Rożnowie w powiecie obornickim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pociągu osobowego z samochodem osobowym marki Citroen.

Skład pociągu znajdował się na torowisku około 500 metrów od przejazdu kolejowego w kierunku Piły. Na torowisku znajdował się również zmiażdżony samochód osobowy, w którym znajdowała się kierująca. Starsza kobieta zginęła na miejscu.

Żaden z 32 pasażerów oraz 2 członków załogi pociągu nie został ranny. Czterem pasażerom podróżującym składem transport zapewnił przewoźnik a pozostali pasażerowie kontynuowali podróż we własnym zakresie. Na okres działań ratowniczych linia kolejowa relacji Poznań – Piła została zablokowana.

Skład pojazdu po zakończonych działaniach przedstawicieli kolei, zostanie odholowany na bocznicę kolejową w Obornikach. Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator, zespół ratownictwa medycznego, policja, straż ochrony kolei oraz przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu składu pociągu pod względem osób poszkodowanych, podaniu piany ciężkiej pod wrak pojazdu. Po zakończeniu działań przez prokuratora oraz policję działania straży polegały na wykonaniu dostępu i wydobyciu ciała kobiety z wraku samochodu, a następnie przekazaniu firmie pogrzebowej.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 3 zastępy w sile 11 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

(fot. mł. bryg. Leszek Walczak PSP, źródło PSP w Obornikach)

Komentarze wyłączone