Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Zaatakowali bez powodu trzech przechodniów. Bili, kopali i uderzali znakiem drogowym (wideo)

Sandomierscy policjanci zatrzymali 17–letnią kobietę oraz czterech mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat, podejrzanych o pobicie trzech mieszkańców miasta. Napastnicy swoje ofiary bili i kopali po całym ciele, a także uderzali znakiem drogowym.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę kilka minut po północy. Pięcioosobowa grupa na jednej z sandomierskich ulic zaatakowała trzech mężczyzn wracających do domu. Z relacji zgłaszających wynikało, że zostali zaatakowani bez powodu, napastnicy bili ich i kopali, a także uderzali znakiem drogowym. Dodatkowo jeden ze sprawców miał się posługiwać przedmiotem przypominającym nóż. Po chwili pokrzywdzonym udało się wyrwać z rąk oprawców, jednak ci ponownie dogonili mężczyzn zadając im kolejne ciosy.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o pobiciu, mundurowi przystąpili do działania. Już po chwili w rękach stróżów prawa znalazł się pierwszy mężczyzna podejrzewany o pobicie. Skrupulatna praca doprowadziła do zatrzymania kolejnych osób w tym jednej kobiety.

Okazało się, że sprawcami pobicia są mieszkańcy Sandomierza w wieku od 17 do 35 lat. Wszyscy trafili do policyjnej celi, trzech mężczyzn było nietrzeźwych. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Sandomierzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcznego aresztu w stosunku do 17-letniej kobiety, 25 i 33-letniego mężczyzny. Pozostali sprawcy pobicia tj. 35 i 19-latek otrzymali środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego zobowiązującego do wstawiennictwa w jednostce policji 4 razy w tygodniu.

Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 33-latek, który podczas zdarzenia używał niebezpiecznego przedmiotu musi liczyć się z karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Sandomierz, źródło Policja Sandomierz)

Komentarze wyłączone