Środa, 31 maja 202331/05/2023

Skoda uderzyła w słup. Nie żyje dwoje nastolatków, kierowca nie miał uprawnień (zdjęcia)

Dwoje nastolatków zginęło w tragicznym wypadku, do którego doszło w poniedziałek w pobliżu Barczewka w woj. warmińsko-mazurskim. Auto, którym podróżowały cztery młode osoby uderzyło w słup.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, około godz. 2 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej z Barczewka do Biedowa.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 19-leti kierujący samochodem osobowym marki Skoda, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym jechał na pobocze, a następnie uderzył w słup energetyczny, w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok.

Skodą podróżowały cztery młode osoby. Na skutek uderzenia 31-letni pasażer siedzący z przodu wypadł z pojazdu przez przednią szybę. 18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak, którzy podróżowali na tylnej kanapie, zostali zakleszczeni wewnątrz pojazdu. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń nastolatkowie zginęli na miejscu. Ich ciała zabezpieczono do badań sekcyjnych.

19-letni kierowca i jego 31-letni pasażer trafili do szpitala. Jak ustalili policjanci 19-latek nie posiadł uprawnień do kierowania, a jego straszy kolega był pijany. Od kierowcy została pobrana krew do badań, gdyż istnieje uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna w chwili zdarzenia mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. OSP w Barczewie, KMP Olsztyn, źródło KMP Olsztyn)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone