Niedziela, 04 czerwca 202304/06/2023

Przestraszyły się stada dzików i zgubiły w lesie. Na pomoc 14-latkom ruszyli policjanci

Podczas wycieczki rowerowej dwie 14-latki, natknęły się w lesie na stado dzików. Dziewczynki, aby uniknąć kontaktu ze zwierzętami schowały się w zaroślach. Z uwagi na to, ze był już ciemno nastolatki straciły orientację w terenie i nie mogły odnaleźć drogi powrotnej. Na pomoc ruszyli policjanci.

W poniedziałek około godziny 20.15 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w lesie w pobliżu ulicy Stokowiec w Suchedniowie w woj. świętokrzyskim zagubiły się dwie nastolatki. Dziewczynki nie mogły odnaleźć wyjścia z lasu. Dyżurny skierował na miejsce dwa patrole, sam zaś nawiązał rozmowę telefoniczną z jedną ze zgłaszających.

Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczęli patrolowanie wskazanego rejonu. Dyżurny starał się ustalić miejsce przebywania przestraszonych 14-latek. Po kilku minutach funkcjonariusze dotarli do dziewczynek i pomogli im wydostać się z trudno dostępnego terenu.

Młode skarżyszczanki przekazały, że wracając z rowerowej wycieczki, po wjeździe na leśną drogę zauważyły stado dzików. Wystraszone postanowiły schować się w zaroślach. Po chwili jednak straciły orientację w ciemnym lesie i nie wiedziały, gdzie się znajdują. Jedna z nich zadzwoniła wówczas na numer alarmowy.

Policjanci przekazali całe i zdrowie rowerzystki pod opiekę rodziców.

(fot. pioxabay.com)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone