Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Po włamaniu do lokalu wypił skradziony alkohol i zasnął na miejscu przestępstwa

46-letni mężczyzna włamał się do lokalu gastronomicznego w Zagórzu na Podkarpaciu, a następnie upojony skradzionym alkoholem zasnął na miejscu przestępstwa.

W miniony wtorek po godzinie 7, dyżurny sanockiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do lokalu gastronomicznego w Zagórzu. Okazało się, że włamywacz kostką brukową wybił szybę w oknie budynku i wszedł do środka. Mężczyzna splądrował wnętrze, ukradł pieniądze z kasy fiskalnej oraz alkohol. Jeden ze skradzionych trunków wypił na miejscu i usnął.

Sprawcą włamania okazał się 46-latek. Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Po obudzeniu stał się agresywny i wulgarny. Nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. Mundurowi ujawnili przy nim skradzione pieniądze, a w jego plecaku zabrany alkohol. Podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się mężczyzna w ostatnim czasie. Pod koniec marca wybijając szybę witryny włamał się do jednego ze sklepów na terenie Sanoka. Łupem złodzieja padły wówczas także pieniądze i alkohol.

46-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi  mu do 10 lat  pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło KPP Sanok)

Komentarze wyłączone