Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Tragiczny bilans wypadku pod Olsztynem. Nie żyje trzecia osoba (zdjęcia)

W szpitalu zmarła trzecia osoba ciężko ranna we wczorajszym wypadku na drodze krajowej nr 16 pod Olsztynem. Ofiarą jest 41-letni mężczyzna. Na miejscu zdarzenia zginęli 29 i 37-latek. Prawdopodobną przyczyny zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania przez kierującego fordem.

W środę pod godz. 18:00 doszło do tragicznego wypadku drogowego na trasie drodze krajowej nr 16 na odcinku Łęgajny-Kaplityny.

29-latek wyprzedzał w miejscu zabronionym

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 29-letni kierujący fordem transitem rozpoczynając manewr wyprzedzania na łuku drogi, w miejscu zabronionym, czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Scania, a następnie zderzył się z osobowym hyundaiem.

Trzy ofiary śmiertelne

Na skutek poniesionych obrażeń na miejscu zginął 29-letni kierowca i 37-letni pasażer forda, a dwóch innych mężczyzn w stanie ciężkim zabrano do szpitala. Niestety jeden z nich, 41-letni pasażer forda, zmarł dziś nad ranem.

Pod opiekę medyczną trafiła także 39-letnia kobieta z 8-letnim dzieckiem jadąca osobowym hyundaiem. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, ze zarówno 30-letni kierujący samochodem ciężarowym jak i 39-letnia kobieta z auta osobowego w momencie zdarzenia byli trzeźwi.

Bezpośrednio na miejsce wypadku najechali żołnierze z 9 Batalionu Dowodzenia w Olsztynie, którzy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pomogli zabezpieczyć miejsce zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin, funkcjonariusze zorganizowali objazdy. Zadaniem policyjnym śledczych będzie ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(fot. OSP w Barczewie, Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone