Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Jechali do nieprzytomnego mężczyzny, karetka utknęła na nieodśnieżonej drodze. Pacjent zmarł (zdjęcia)

Karetka pogotowia w drodze do nieprzytomnego mężczyzny utknęła na nieodśnieżonej drodze koło Limanowej w woj. małopolskim. Ratownikom w dotarciu do pacjenta pomogli strażacy z OSP Tymbark. Niestety, życia 56-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u 56-letniego mieszkańca miejscowości Podłopień. Karetkę wezwała rodzina poszkodowanego.

Z uwagi na intensywne opady śniegu, ambulans w drodze do pacjenta utknął na nieodśnieżonej drodze. Na pomocy ruszyli strażacy z OSP Tymbark, którzy wykorzystując auto terenowe marki Land Rover pomogli ratownikom medycznym w dotarciu do nieprzytomnego mężczyzny.

Po dojeździe na miejsce przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety, pomimo wysiłków ratowników i strażaków, 56-latek zmarł.

Tego samego dnia, w miejscowości Zamieście strażacy również pomagali zespołowi ratownictwa medycznego, tym razem w transporcie pacjenta do miejsca zamieszkania.

(fot. OSP Tymbark)

Komentarze wyłączone