Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Śmiertelny wypadek na A2. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

Na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Wrzeczko w woj. łódzkim doszło to tragicznego w skutkach wypadku w wyniku, którego zginęła jedna osoba.

W sobotę 17 kwietnia tuż przed godziną 19:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na 387 km autostrady A2 w kierunku Poznania. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf nie zachował ostrożności i najechał na tył ciężarowej toyoty, którą kierował 55-letni mieszkaniec Warszawy, a następnie uderzył w bariery energochłonne.

Kierowca volkswagena został zakleszczony w rozbitym aucie.

– Po wydobyciu poszkodowanego mężczyzny na zewnątrz pojazdu lekarz z ZRM niestety stwierdził zgon. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 16 – ze względu na złe warunki pogodowe pilot podjął decyzję o zawróceniu do bazy – przekazali strażacy z OSP KSRG Łyszkowice.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, czynności były prowadzone pod nadzorem prokuratora. Obecnie śledztwo mające na celu wyjaśnić okoliczności i przyczyny zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

(fot. PSP KSRG Łyszkowice, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone