Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Grupa nastolatków urządziła imprezę. 15-latka miała ponad 3 promile, trafiła do szpitala

Grupa nastolatków z Chrzanowa i Trzebini, ignorując panujące obostrzenia postanowiła urządzić suto zakrapianą alkoholem imprezę. Zataczająca się 15-latka, która miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu, trafiła do szpitala. O dalszym losie nastolatków zadecyduje sąd.

19 kwietnia około godz. 18:30, oficer Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie w woj. małopolskim został poinformowany przez załogę pogotowia ratunkowego, o nastolatce, która była w stanie upojenia alkoholowego.

Jak ustalili funkcjonariusze, grupa nastolatków na jednym z komunikatorów internetowych umówiła się na spotkanie nad rzeką  Chechło w Chrzanowie, gdzie wspólnie mieli spożywać alkohol. Wieczorem młodzi ludzi spotkali się w umówionym miejscu. Dziwne zachowanie 15 – latki, która ledwo trzymała się na nogach, zauważył jeden z przechodniów, który natychmiast postanowił zaalarmować odpowiednie służby.

Przed przyjazdem załogi karetki pogotowia oraz policją większa grupa nastolatków oddaliła się w obawie przed konsekwencjami. Przewiezionej do szpitala z otarciami naskórka 15-latce pobrano krew na oznaczenie alkoholu z wynikiem ponad 3 promile.

Policjanci bardzo szybko ustalili, kto brał udział w spotkaniu nad rzeką. Całą grupę mogą czekać konsekwencje prawne przed sądem rodzinnym. Drugim aspektem sprawy jest złamanie zasad sanitarnych dotyczących grupowania się. Funkcjonariusze wyjaśniają również skąd nastolatkowie wzięli alkohol. Osobie, która go sprzedała, grozi grzywna, jak również utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.   

(fot. Policja, źródło KMP w Chrzanowie)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. po mnie to spływa ;)

    zapewne zamieszany jest w to jakiś menel