Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Potrącony pies utknął w plastikowych elementach zderzaka (zdjęcia)

Do niecodziennej sytuacji doszło w miejscowości Breń koło Tarnowa. Przebiegający przez jezdnię pies został potrącony przez samochód i utknął w plastikowych elementach zderzaka. Na pomoc ruszyli strażacy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek koło godziny 22, na drodze krajowej 73 w Brniu w woj. małopolskim. Jak ustalili policjanci, 34-letnia mieszkanka Tarnowa jadąc w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej, potrąciła przebiegającego przez drogę małego psa.

Kobieta zatrzymała samochód na poboczu drogi i wówczas zobaczyła, że zwierzę utknęło w elementach plastikowych zderzaka.

Z pomocą ruszyli strażacy, którzy uwolnili rannego czworonoga z potrzasku. Na miejscu niestety, nie udało się ustalić do kogo należy zwierzę. W związku z tym pies trafił do tarnowskiego azylu przy ul. Komunalnej. Obecnie suczka jest leczona w lecznicy w Żabnie.

– Dzięki szybkiej reakcji kobiety i pomocy służb psina przeżyła. Niestety w wyniku uderzenia w pojazd doznała urazów neurologicznych i przestała widzieć. Weterynarze twierdzą, że może to być stan przejściowy. Sunia przechodzi teraz trudny czas i z niecierpliwością czeka na swojego pana. Oby nastąpiło to jak najprędzej – przekazała policja.

(fot. Tarnowska Policja, źródło Tarnowska Policja)

Komentarze wyłączone