Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Mężczyzna w trakcie prac polowych wypadł z ciągnika. Traktor dwukrotnie po nim przejechał (foto)

Do poważnego wypadku podczas prac polowych doszło we wtorek w gminie Brańszczyk pod Wyszkowem. Mężczyzna kierujący ciągnikiem wypadł z pojazdu i został przejechany przez traktor. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Wczoraj chwilę przed 13, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych na terenie gminy Brańszczyk. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Długosiodła wspólnie z technikiem kryminalistyki.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 80-latek kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepką, w trakcie wykonywania prac na polu schylił się po wodę, aby się napić. Następnie mężczyzna zasłabł i stracił równowagę, a następnie wypadł z kabiny na ziemię.

W trakcie kiedy poszkodowany leżał na polu, traktor nie zatrzymał się i samoistnie jeździł ze skręconymi kołami, w wyniku czego dwukrotnie przejechał po 80-latku.

Na wypadek zareagowali sąsiedzi mieszkający około 600 metrów od zdarzenia, którzy przybiegli na pole i zatrzymali maszynę rolniczą oraz wezwali pomoc. Traktorzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone