Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pod okiem kamery wybił szybę w sklepie i próbował dostać się do środka (wideo)

Dzięki szybkiej reakcji pracowników miejskiego monitoringu zielonogórscy policjanci zatrzymali w centrum miasta mężczyznę, który pod okiem kamer rozbił szybę wystawową i próbował dostać się do środka sklepu.

W czwartek pod godzinie 23 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał z Biura Monitoringu Wizyjnego informację, że na ulicy Niepodległości młody mężczyzna wybił szybę w sklepie z pączkami oraz lodami i najprawdopodobniej chce dostać się do środka. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci służby patrolowej.

Mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez pracowników monitoringu w niedalekiej odległości od sklepu, w którym wybił szybę. Sprawca nie reagował na polecenia policjantów, dlatego został obezwładniony i skuty kajdankami, po czym trafił do komendy. Badanie wykazało, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Właściciel sklepu wycenił straty na co najmniej 2,5 tysiąca złotych.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa 32-letni zielonogórzanin, który wkrótce po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i został przesłuchany.

W trakcie prowadzonych wstępnych czynności w sprawie okazało się, że 32-latek około pół godziny wcześniej włamał się do innego sklepu w centrum miasta, skąd ukradł alkohol i pieniądze. Policjanci ustalają czy miejsce jest objęte monitoringiem. Śledczy typują zatrzymanego, także jako sprawcę innych włamań i kradzieży, między innymi do tej samej lodziarni, dlatego może usłyszeć kolejne zarzuty.

(fot. wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone