Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Kilkumiesięczna dziewczynka w oknie życia. Rodzice zgłosili się na policję

W nocy z piątku na sobotę, około pięciomiesięczna dziewczynka została znaleziona w oknie życia w Częstochowie. Niemowlę przetransportowano do szpitala. Kilka godzin później, na policję zgłosili się rodzice dziecka.

Alarm w częstochowskim oknie życia rozległ się ok. godziny pierwszej w nocy z 23 na 24 kwietnia. Okazało się, że w oknie przy ulicy św. Kazimierza 1 pozostawiono około pięciomiesięczną dziewczynkę.

Siostra Barbara Kaczmarczyk przekazała, że dziecko było zadbane i bardzo ładnie ubrane. Przy dziewczynce zostawiono, także reklamówkę z rzeczami na przebranie.

– Dziecko nie miało żadnych widocznym obrażeń – mówi młodszy aspirant Kamil Sowiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak zawsze w takiej sytuacji na miejsce został wezwane wezwane pogotowie ratunkowe. Niemowlę trafiło do szpitala na badania.

Po kilku godzinach, na komendę zgłosili się rodzice dziecka.

– Zostały z nimi wykonane niezbędne czynności. Obecnie policjanci ustalają szczegóły przebiegu tego zdarzenia. Została też przekazana informacja do sądu rodzinnego – dodaje Sowiński.

Częstochowskie Okno Życia ostało otwarte w 2008. Opiekują się nim Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, które prowadzą tam Dom Życia i Nadziei im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

Dziewczynka jest piątym dzieckiem pozostawionym w oknie. Pierwsze dziecko – ok. 3- miesięczny chłopczyk znalazł się w nim dnia 31. 05. 2010 r. W roku 2013 schronienie w oknie życia znalazło troje dzieci, byli to chłopcy zaraz po urodzeniu – w marcu, we wrześniu i w październiku.

(fot. Caritas)

Komentarze wyłączone