Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

8 osób rannych po zderzeniu trzech pojazdów na trasie Mielec-Tarnobrzeg (zdjęcia)

Osiem osób zostało rannych i trafiło do szpitala po wypadku z udziałem trzech pojazdów, na trasie Mielec-Tarnobrzeg w woj. podkarpackim. Droga w rejonie zdarzenia jest zablokowana.

W niedzielę, ok. godz. 20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 985 w miejscowości Suchorzów. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych i ciężarowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi, 23-letni mieszkaniec Krakowa, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie zatrzymał się przed znakiem stop i wyjechał przed jadący od strony Mielca pojazd marki seat. Kierujący seatem, 20-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski, uderzył w tył audi, a następnie wjechał w barierę energochłonną. Audi siłą uderzenia zostało zepchnięte na przeciwległy pas ruchu i wjechało pod nadjeżdżającą ciężarówkę.

W wyniku wypadku do szpitali trafiło 8 osób. Z audi – kierowca, dwie pasażerki w wieku 22 i 47 lat oraz 2-letnie dziecko. Ranni zostali także kierowca seata oraz troje jego pasażerów – dwie kobiety w wieku 22 i 24 lat oraz 29-letni mężczyzna. 62-letni kierowca pojazdu ciężarowego iveco nie odniósł obrażeń. Mężczyzna pomagał poszkodowanym na miejscu wypadku, a ze zniszczonego audi wyciągnął dziecko.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności i przebieg wypadku. Droga jest zablokowana.

(fot. PSP Tarnobrzeg)

Komentarze wyłączone