Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Dachowanie samochodu osobowego na trasie S8. Na miejsce leci śmigłowiec LPR AKTUALIZACJA (zdjęcia)

Na trasie S8, na granicy województw łódzkiego i mazowieckiego doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodu osobowego. Dwie osoby zostały ranne. Na miejsce leci śmigłowiec LPR.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 21, na 408. km drogi S8. Na trasie Mszczonów – Rawa Mazowiecka samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Dwie osoby zostały ranne. Na miejsce udaje się śmigłowiec LPR.

Nitka trasy w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

AKTUALIZACJA:

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem po wyprzedzeniu dwóch pojazdów, gwałtownie zjechał na prawy pas, a potem na pobocze, gdzie dachował.

Peugeotem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 49 i 26 lat. Obaj poszkodowani zostali uwięzieni w pojeździe, który po chwili zaczął się palić. Rannych ewakuowano z wraku, a następnie przekazano pod opiekę ratowników medycznych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR. Jednak jak przekazali strażacy, lądowanie śmigłowca LPR opóźnił latający dron nad miejscem wypadku.

Ostatecznie, jeden z mężczyzn został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Warszawie, drugi do szpitala w Grodzisku Mazowieckim.

(fot. PSP w Skierniewicach, OSP w Mszczonowie)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone