Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Strażacy wynieśli z pożaru nieprzytomną kobietę. Ranna z poparzeniami I i II stopnia trafiła do szpitala (zdjęcia)

Strażacy z Kalisza ewakuowali nieprzytomną kobietę z płonącego domu jednorodzinnego. Poszkodowana z poparzeniami I i II stopnia została przetransportowana do szpitala.

W poniedziałek po godzinie 18 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego przy ulicy Nowej w Tłokini Kościelnej w woj. wielkopolskim.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ratownicy potwierdzili pożar budynku mieszkalnego, a od osób postronnych przebywających w pobliżu uzyskali informację, iż w środku może przebywać osoba poszkodowana.

Kierujący Działaniem Ratowniczym do budynku wprowadził ratowników w aparatach ochrony układu oddechowego w celu przeszukania budynku pod kątem obecności w nim osób poszkodowanych oraz prowadzenia działań gaśniczych.

W rozpoznaniu stwierdzono, iż pożarem głównie objęta jest kuchnia budynku. Podczas przeszukiwania pomieszczeń w łazience natrafiono na nieprzytomną kobietę, którą niezwłocznie ewakuowano na zewnątrz. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobieta z poparzeniami I i II stopnia została przekazana następnie zespołowi ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowana do szpitala.

Po ugaszeniu pożaru budynek sprawdzono kamerą termowizyjną i po stwierdzeniu braku zagrożenia działania zakończono. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

(fot. PSP w Kaliszu)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone