Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

12-latka kradła w sklepach. Jej łupem padły kosmetyki, biżuteria i skarpetki

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie 12-letnia dziewczynka, która została zatrzymana w markecie podczas kradzieży. Okazało się, że nieletnia tego samego dnia dokonała kradzieży również w 3 sąsiednich sklepach. Jej łupem padły kosmetyki, biżuteria i skarpetki.

Wczoraj przed południem dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym z marketów przy ul. Żołnierzy Wyklętych w Płońsku.

Gdy funkcjonariusze pojechali na miejsce okazało się, że sprawcą kradzieży jest 12-letnia mieszkanka gm. Płońsk. Nastolatka zabrała z półki kilka sztuk różnych drobnych kosmetyków m. in. pomadkę ochronną do ust i maseczki do twarzy i schowała je do torebki, po czym nie płacąc, próbowała opuścić teren sklepu. Została zatrzymana przez ochroniarza.

W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli przy 12-latce wiele innych przedmiotów, w tym kilka paczek skarpetek, bransoletki i kolczyki, które jak się okazało ukradła z trzech sąsiednich sklepów.

Dziewczynka została przekazana opiekunom. W najbliższym czasie o jej dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

(fot. KPP w Płońsku, źródło KPP w Płońsku)

Komentarze wyłączone