Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Nastolatkowie skatowali rowerzystę do nieprzytomności i zostawili na polu (zdjęcia)

Dwóch nastolatków w wieku 16 i 19 lat jest podejrzanych o brutalne pobicie rowerzysty. Nieprzytomnego 45-latka zostawili na polu w okolicach miejscowości Płosków. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do brutalnego pobicia doszło w piątek 23 kwietnia br. około godz. 21.00 w rejonie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków w woj. wielkopolskim. 45-latek wybrał się z trójką kolegów na wieczorną przejażdżkę rowerową. Mieli do pokonania wspólnie zaplanowaną trasę, jednak w okolicach jeziora „Zamza” pokrzywdzony postanowił, że pojedzie trudniejszą trasą i spotkają się wszyscy pod jego domem. 45-latek jednak pod swój dom nie dotarł. Koledzy wspólnie z jego żoną rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. 

Bliscy, wykonując połączenia na telefon mężczyzny, znaleźli go kilkadziesiąt minut później, leżącego kilkaset metrów od wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków. Koledzy i żona pokrzywdzonego przewieźli 45-latka do domu, powiadamiając w międzyczasie służby ratunkowe. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast pojechali pod dom mężczyzny. W rozmowie z żoną i jego kolegami ustalili prawdopodobny przebieg wydarzeń. Ranny 45-latek został zabrany do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jego stan jest poważny.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci ustalili, że grupka młodych osób na terenie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków urządziła sobie spotkanie towarzyskie. W pewnym momencie dwóch sprawców napadło na mężczyznę przejeżdżającego nieopodal rowerem i dotkliwie go pobiło. Na skutek zadawanych ciosów pokrzywdzony przewrócił się na rowerze i upadł na ziemię, wówczas agresywni nastolatkowie zaczęli go kopać po całym ciele. 45-latek na skutek zadawanych uderzeń stracił przytomność. Sprawcy ukradli mu smartwatcha i nieprzytomnego zostawili na polu.

Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego w wieku 16 i  19 lat podejrzanych o brutalną napaść i rozbój. Nieletni został już przesłuchany, teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. 19-latek wczoraj usłyszał zarzut pobicia, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego oraz zarzut kradzieży z użyciem przemocy.  Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy dokonali tego czynu bez powodu.

27 kwietnia br. na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie 19-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Młodemu mieszkańcowi Złotowa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

????????????????????????????????????

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone