Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Rodzinna tragedia na Mazowszu. Syn podejrzany o zabójstwo matki

Policjanci z komendy w Starych Babicach pod Warszawą zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy podejrzewanego o zabójstwo swojej matki. Kobieta zginęła od ciosów niebezpiecznym narzędziem. 28-latkowi grozi dożywocie.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o śmierci mieszkanki starobabickiej gminy. Na miejscu okazało się, że doszło do przestępstwa. Na ciele kobiety znajdowały się obrażenia sugerujące, że do jej śmierci przyczyniły się inne osoby. Natychmiast o zdarzeniu dyżurny powiadomił prokuratora, który wspólnie z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego przeprowadzili czynności procesowe. Technicy kryminalistyki skrupulatnie zbadali miejsce zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

Kobieta została zamordowana

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta została zamordowana. Rozpoczęły się poszukiwania jej syna, którego śledczy podejrzewali o popełnienie zbrodni. Kilka godzin później policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ze starobabickiej komendy zatrzymali 28-latka i osadzili w policyjnej celi.

Syn ofiary usłyszał zarzuty

Po zebraniu na miejscu zdarzenia materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło KPP Dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone