Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

51-latek, który pobił pracowników Straży Jasnogórskiej usłyszał zarzuty (foto, wideo)

Mężczyzna, który na terenie klasztoru naruszył nietykalność cielesną pracowników Straży Jasnogórskiej słyszał już prokuratorskie zarzuty. 51-latek zgłosił się na policję po tym, jak rozpoznał się na opublikowanym w mediach nagraniu z monitoringu.

Do zdarzenia doszło 19 marca 2021 roku na terenie Jasnej Góry. Nieznany mężczyzna wszedł na teren klasztoru ignorując obowiązek zasłaniania nosa i ust. Zauważony przez pracowników Straży Jasnogórskiej został poproszony o założenie maseczki lub opuszczenie miejsca kultu religijnego.

Mężczyzna nie założył maseczki i spokojnie wyszedł z pracownikami na zewnątrz kaplicy. Przed budynkiem z zaskoczenia zaatakował pracowników Straży Jasnogórskiej uderzając i szarpiąc ich za odzież. W wyniku szarpaniny jeden z pokrzywdzonych przewrócił się na ziemię.

W poniedziałek częstochowska policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym utrwalony był wizerunek sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej pracowników Straży. Dzięki wzorowej współpracy z mediami nagranie zostało rozpowszechnione, co przyniosło wymierny efekt. W środę 51-letni mieszkaniec Gliwic sam zgłosił się do komisariatu. Policjanci z Częstochowy pojechali do gliwickiej jednostki, gdzie zatrzymali 51-latka, a następnie doprowadzili go do częstochowskiej prokuratury. 

Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Wczoraj usłyszał 2 zarzuty popełnione w warunkach czynu chuligańskiego – naruszenia nietykalności cielesnej i spowodowania uszczerbku na zdrowiu pracowników Straży Jasnogórskiej. Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Dzisiaj odbyła się rozprawa. Decyzją sądu mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i raz w tygodniu musi się teraz stawiać we wskazanym komisariacie. Grozi mu do 2 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone