Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pies był zaniedbany i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci odebrali zwierzę (zdjęcia, wideo)

Żorscy policjanci wraz z przedstawicielami Fundacji Pet Patrol w Rybniku odebrali interwencyjnie psa. Niespełna roczna suczka była bardzo wylękniona i zaniedbana, miała też problemy z poruszaniem się. Dalsze pozostawienie jej u dotychczasowego właściciela zagrażało zdrowiu, a nawet życiu zwierzęcia.

Piszczał, skomlał i godzinami stał na balkonie

O niewłaściwym traktowaniu psa przez właściciela policjanci dowiedzieli się podczas jednej z interwencji domowych. Jak ustalili 40-latek miał zaniedbywać zwierzę, utrzymywać je w brudzie, nie wyprowadzać regularnie na spacery, a nawet traktować w taki sposób, że pies piszczał, skomlał i godzinami stał na balkonie, gdy na zewnątrz panowały niskie temperatury.

Zwierzę miało problem z utrzymaniem równowagi

Policjanci w trosce o los psa nawiązali kontakt z rybnicką Fundacją Pet Patrol i wczoraj zapukali do drzwi właściciela. W mieszkaniu był także pies, który już na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie bardzo wylęknionego i zaniedbanego. Suczka leżała skulona na kanapie, a kiedy wstała okazało się, że ma problem z utrzymaniem równowagi. Nie potrafiła też prawidłowo poruszać się ze względu na nieprzycięte pazury.

Właściciel dobrowolnie wydał psa

Właściciel nie potrafił znaleźć książeczki zdrowia psa i przedstawić zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Twierdził, że pies znajduje się pod kontrolą lekarza weterynarii, jednak nie chce jeść dlatego jest osłabiony i chudy. Dobrowolnie wydał psa policjantom, którzy podjęli decyzję o interwencyjnym odebraniu zwierzęcia.

Wszczęto dochodzenie w związku z podejrzeniem znęcania się nad psem przez właściciela

Przedstawiciele Fundacji Pet Patrol Rybnik przejęli zwierzę i przetransportowali na badania do przychodni weterynaryjnej, pod której opieką aktualnie przebywa. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt mundurowi zawiadomią teraz Prezydenta Miasta Żory o interwencyjnym odebraniu psa, a także wszczną dochodzenie w związku z podejrzeniem znęcania się nad psem przez właściciela.

(fot. KPP Żory, źródło KPP Żory)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone