Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Chciał ominąć zwierzę, auto wypadło z drogi i stanęło w ogniu (zdjęcia)

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego doszło na autostradzie A4 w woj. opolskim. Kierowca chcąc ominąć zwierzę, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Po chwili auto stanęło w płomieniach. Pojazdem podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

W niedzielę ok. godz. 15 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na 270. km autostrady A4 w kierunku Katowic.

– Zdarzenie maiło miejsce najprawdopodobniej w wyniku wtargnięcia zwierzęcia na pas autostrady. Kierowca chcąc ominąć zwierzę stracił panowanie nad pojazdem uderzył w barierki, a następnie wylądował na poboczu w rowie. W takcie tego zdarzenia pojazd uległ zapaleniu – przekazał bryg. Piotr Zdziechowski z PSP w Strzelcach Opolskich.

Autem podróżowały cztery osoby, w tym dwójka małych dzieci. Jedna osoba wymaga pomocy medycznej.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, prowadzeniu działań gaśniczych przy użyciu piany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników medycznych poszkodowany został przekazany pod ich opiekę – dodają strażacy.

Na pochwałę zasługuje postawa kierowców, którzy utworzyli wzorowy korytarz życia, umożliwiając służbom ratunkowym szybkie dotarcie na miejsce zdarzenia.

(fot. PSP w Strzelcach Opolskich)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone