Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Policja podsumowuje drugi dzień majówki w Zakopanem (wideo)

W niedzielę na zakopiańskich Krupówkach można było zobaczyć więcej patroli niż zwykle. Tatrzańskich policjantów wspierało kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa. Dodatkowe patrole zwracały szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.Z niedzieli na poniedziałek nie było już tak tłoczno jak poprzedniej nocy. Turystów było wielu, większość z nich spacerowała i robiła zakupy. Policjanci odnotowali pojedyncze „wybryki” osób, które przesadziły z alkoholem.

Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscu publicznym, zachowywały się wulgarnie lub obsceniczne. Nie doszło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak poprzedniej nocy.

– Niedzielne popołudnie i noc przebiegła bardzo spokojnie. Około 1.00 nad ranem Krupówki były już zupełnie puste. Ostatniej doby tatrzańska policja odnotowała 75 interwencji. Wylegitymowano 284 osoby, z których 50 ukarano mandatami karnymi za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń. Wobec 4 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu, a kolejnych 15 osób pouczono przypominając o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką – przekazała policja.

(fot., wideo Policja Zakopane)

Komentarze wyłączone