Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Dramat szczeniaków w Zielonej Górze. „Umierały z głodu, pilnując ciała matki” (zdjęcia)

Inspektorzy OTOZ Animals interweniowali w Zielonej Górze, po tym jak otrzymali zgłoszenie o szczeniakach, które czuwają przy zwłokach swojej matki, umierając z głodu. Sprawą zajmuje się policja.

Do makabrycznego odkrycia doszło w niedzielę 2 maja. Na jednej z posesji w Zielonej Górze inspektorzy OTOZ Animals znaleźli martwą sukę, która przywiązana łańcuchem skonała w budzie. Wokół niej znajdowało się osiem szczeniaków, które jak wynikało ze zgłoszenia, od kilku dni czuwały przy ciele matki.

– Dostaliśmy dzisiaj zgłoszenie o martwej matce ośmiu szczeniąt, które od kilku dni czuwają przy jej ciele. Pojechaliśmy tam natychmiast. Umierały z głodu, pilnując ciała matki! Właściciel? Szkoda słów – napisało Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze.

Na miejscu interweniowała policja. Szczenięta zostały odebrane i trafiły pod opiekę lekarzy weterynarii. Trwa zbiórka funduszy na pokrycie kosztów ich leczenia.

– Potrzebna pomoc na badania, odrobaczenia, szczepienia, podkłady! Prosimy, pomóżcie nam, nie chcemy ich odwozić do schroniska. Wystarczająco już wycierpiały – dodaje OTOZ.

Funkcjonariusze ustalają okoliczności tej sprawy.

(fot. OTOZ Animals Inspektorat Zielona Góra)

Komentarze wyłączone