Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Nie żyje policjant postrzelony w trakcie kontroli drogowej (zdjęcia)

Nie żyje policjant z Raciborza, który w trakcie kontroli drogowej został kilkukrotnie postrzelony przez kierowcę renaulta, którego funkcjonariusze chwilę wcześniej zatrzymali do kontroli.

Do tragedii doszło we wtorek rano podczas kontroli drogowej przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Dwaj policjanci z oddziału prewencji podjęli interwencję wobec kierowcy, po zgłoszeniu, z którego wynikało, że mężczyzna jest przebrany w policyjny mundur i może prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Kierowca pojazdu marki Renault Scenic został poproszony o okazanie dokumentów. Po chwili jednak 40-latek wyjął broń, z której oddał kilka strzałów w kierunku jednego z funkcjonariuszy.

Jak przekazała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara, ciężko ranny 43-letni policjant był reanimowany na miejscu, niestety mimo wysiłków ratowników medycznych jego życia nie udało się uratować.

Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala. 40-latek, znany jej miejscowej policji. Mężczyzna był wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych.

Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Rodzina zmarłego oraz jego partner z patrolu zostali objęci opieką psychologiczną.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone