Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

W audi podróżowało 10 osób. Dwie nieletnie leżały w bagażniku, trzy siedziały na kolonach u mężczyzn

Śremscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Audi A3. Jak się okazało, autem podróżowało 10 młodych osób. Trzy nieletnie jechały na tylnej kanapie siedząc na kolanach mężczyzn, zaś dwie pozostałe leżały w bagażniku.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 maja w Śremie. Na ul. Kilińskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi A3, którym kierował 21-letni mieszkaniec gminy Brodnica.

W trakcie kontroli mundurowi zauważyli, że w pojeździe oprócz pasażera, siedzącego obok kierowcy, na tylnej kanapie znajduje się, aż sześć osób. Jak się okazało dwie 16-latki, jedna mieszkająca w gminie Śrem, a druga z Poznania i 14-latka z Poznania siedziały na kolanach trzech mężczyzn, mających 24, 19 oraz 18 lat i mieszkających w powiecie średzkim.

Czujni funkcjonariusze sprawdzili też bagażnik. Tam leżały jeszcze dwie małoletnie mieszkanki Poznania, mające 14 i 15 lat.

Pasami bezpieczeństwa zapięci byli tylko kierujący i siedzący obok niego, 19-letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziewczyny z Poznania najpierw odwiedziły swoją koleżankę mieszkającą w gminie Śrem, a kiedy wszystkie zgłodniały, to postanowiły poszukać miejsca, w którym można coś dostać do jedzenia i kogoś, kto je tam zabierze.

W efekcie kierujący samochodem, który przewoził pięć osób więcej niż jest to dozwolone, na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, a cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

(fot. pixabay.com, źródło KPP Śrem)

Komentarze wyłączone